Guantanamo Turuncusundan “Badem Kurusu”na: Tek Tip Kıyafet Ne Anlama Geliyor?

Guantanamo’daki mahpuslardan “itaatkar” olarak kayda geçenlere beyaz, “itaatkar değil” diye etiketlenenlere turuncu tulum giydiriliyor. "Tek tip tulum" en çok da “masumiyet karinesini” ortadan kaldırmakla eleştiriliyor.
GÜLMEN&ÖZAKÇA EYLEMİNDE GÖZALTILAR

Gözaltındaki 43 Hak Savunucusunun İfade İşlemleri Başladı

Gülmen ve Özakça için eylem yaparken gözaltına alınan 43 hak savunucusuyla görüşen avukatları, ifade işlemlerinin başladığını, ‘örgüt propagandası’ ile suçlandıklarını, işkence ve kötü muameleye maruz kaldıklarını açıkladı.
VİDEO

Suriyeli Mülteciler Medyada Nasıl Hedef Gösteriliyor?

Hrant Dink Vakfı “Suriyeli mülteciler medyada nasıl hedef gösteriliyor?" başlıklı videoda haberlerde ayrımcılıktan, ırkçılıktan ve şiddetten arınmış bir dil çağrısı yapıyor.

Hak ve Adalet Platformu'ndan Yeni Şafak Yazarı Karaman Hakkında Suç Duyurusu

Hak ve Adalet Platformu, Hayrettin Karaman hakkında suç duyurusunda bulundu, "Dini, elinde bir kılıç gibi kadının boynunda tutan bu hükümran dili size kim öğretiyor? Elinizi dinden ve kadınların üzerinden çekin" dedi.

Bozdağ: Tek Tip Kıyafet KHK ile Düzenlenebilir

Hükümet Sözcüsü Bozdağ sanıklara tek tip kıyafet için yasal düzenleme ihtiyacı olduğunu söyledi. Türkiye'de tweet attı diye tutuklanan kimsenin olmadığını savundu.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1999
    TÜRK-İŞ Genel Sekreteri ve Genel Maden -İş Genel Başkanı Şemsi Denizer silahlı saldırı sonucu öldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.