TOKİ Eliyle Kentsel Dönüşüm Projesi Ayder'i Korur mu?

Erdoğan’ın “Ayder’i kirlettik, rezil ettik” sözlerinden bir gün sonra TOKİ tarafından uygulanacak Kentsel Dönüşüm Projesi için ihale yapıldı. Hazırlanan 5 ayrı projede, Ayder'de dikey yerine en fazla 2 katlı yatay yapıların yer alması öngörülüyor.
KUZEY ORMANLARI SAVUNMASI

Hafriyat Kamyonları Sorununa İlişkin Çözüm Önerileri

KOS, son bir yılda 25’ten fazla insanın ölümüne neden olan hafriyat kamyonları sorununa ilişkin çözüm ve taleplerini sundu…

43 Hak Savunucusu Adli Kontrolle Serbest

Gülmen ve Özakça’ya destek açıklamasında gözaltına alınan 43 hak savunucusu, bugün Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadelerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
DR. MİNE YILDIRIM YAZDI

Resmi Geçerliliği Olan Dini Nikah Kıydırabilmek Bir Hak mı?

Dini nikah ve resmi geçerliliği olan dini nikah birbirinden farklı işlemler. Mevcut mevzuat ve uygulama nasıl? Tasarının yasalaşması ne gibi inanç özgürlüğü meseleleri ortaya çıkarabilir?

Hayvanlara Karşı Suçlarda Cezasızlık Meclis Gündeminde

HDP vekili Filiz Kerestecioğlu, bir köpeği ezen E.K.'nin serbest bırakılmasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’na sordu: "Hayvanlara kasten zarar veren kişilerin caydırıcı cezalar almaları için Bakanlığınızın bir çalışması var mıdır?"

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1928
    İstanbul'da Taksim Cumhuriyet Anıtı açıldı. Açılışa 30 bini aşkın İstanbullu katıldı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.