Şemdinli, Şapatan Köyündeki Darp Fotoğrafları Savcılıkta

Özel Harekat polislerinin Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Şapatan köyüne düzenleidği baskındaki hakaret ve tehdidin yanı sıra köy sakinlerinin maruz kaldığı darp da fotoğraflarıyla birlikte savcılığa sunuldu, suç duyurusu yapıldı.

Danıştay Sulukule’de Bir Kez Daha Kamu Yararı Bulmadı

Danıştay, Sulukule mahallesinin 2. avan projesini uygun bulan yerel mahkeme kararını bozdu. Avukat Küey, "Hukuki olarak hep kazanıyoruz ama mahalleyi kaybettik" dedi.

İstanbul'da Hafriyat Alanları Hakkında 6 Soru, 6 Yanıt

Eyüp, Şile, Arnavutköy, Silivri, Çekmeköy, Çatalca, Beykoz ve Sarıyer'deki hafriyat alanları hakkında akıllara takılan sorular ve yanıtları.

Cumhuriyet Nuray Mert’in Yazılarına Son Verdi

Cumhuriyet Gazetesi, Nuray Mert’in yazılarına son verdi. Mert, Mayıs 2015'ten beri Cumhuriyet'te yazıyordu.
ÇAĞIL ÖMERBAŞ YORUMLADI

Bir Çocuğun İntiharı Bilgisayar Oyunuyla Açıklanabilir mi?

13 yaşında bir çocuğun intihar etmesine gerekçe olarak gösterilen Metin2 oyununun yasaklanması tartışılıyor. Peki, oyun yasaklamak intihara çözüm mü? Bilgisayar oyunları intihara veya şiddete neden olur mu?

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1934
    İstanbul'da halkın deniz hamamları ve plajlar dışında denize girmesi yasaklandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.