"Cinsel İstismara Karşı Öğretmenler Elini Taşın Altına Koymalı"

2017 çetelesinde okul ve çevresi çocuğun cinsel istismarının yaşandığı yerlerin başında. 34 yıllık öğretmenle ve Mor Sertifika Programı ekibiyle deneyimlerini ve yapılması gerekenlere dair görüşlerini konuştuk.

Son İki Yılda 19 Çocuk Patlayıcılarla Hayatını Kaybetti

Son olarak Yüksekova’da iki gün üst üste patlayıcıların infilak etmesiyle bir çocuk öldü, bir yetişkin yaralandı. İki yılda operasyonlardan arta kalan askeri mühimmatların patlamasıyla 19 çocuk hayatını kaybetti, 36 kişi yaralandı.
PROF. DR. İŞTAR GÖZAYDIN YANITLADI

Çocuğun İstismarına Karşı Diyanet'e Rol Düşüyor mu?

Bozdağ'ın çocuk istismarına karşı görev düşen kurumlar arasında sıraladığı Diyanet, bu konuda nasıl rol alabilir, kurum içi istismara karşı ne yapılmalı? Prof. Dr. Gözaydın yanıtladı.

Bozdağ: Hadım Olarak Bilinen Konu Yasal Dayanağa Kavuşturuluyor

Hükümet Sözcüsü Bozdağ, “Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır. Mağdur hakları konusunda yeni bir yasal düzenleme yapılacak” açıklamasını yaptı.

Çocuğun Cinsel İstismarı Suçuna Dair Hangi Kanunlar Değişmeli?

Rapor, cinsel dokunulmazlığa karşı suçun failinin çocuk olmasına ilişkin düzenlemeler, cinsel suç mağduru olan çocukların yargılama sırasında ikinci kez mağdur olmasını önleyici tedbirler içeriyor.

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugünün Yazarları