UNICEF Raporu: Irak'ta Üç Yılda 1075 Çocuk Öldürüldü

UNICEF'in "Gidilecek bir yer kalmadı" başlıklı raporunda, Irak'ta 5 milyondan fazla çocuğun acil insani yardıma ihtiyaç duyduğu ve ülkede yılbaşından bu yana 152 çocuğun öldürüldüğü belirtildi.
DÜNYA MÜLTECILER GÜNÜ

“Mülteci Kadın ve Kız Çocuklarını İnsani Yardımın Merkezine Yerleştirmeliyiz”

BM Kadın Birimi ve BM Nüfus Fonu ortak açıklamalarında mülteci kadın ve kız çocuklarının durumuna dikkat çekti: Eğitim imkanlarından yararlanamıyor ya da sosyal olarak dışlanıyorlar; Bu durum onların gelir elde etme kapasitelerini de etkiliyor.

Anneleriyle Cezaevinde Kalan Çocuklar için Kanun Teklifi

HDP Milletvekili Meral Danış Beştaş'ın kanun teklifinde, annenin cezasının 0-6 yaş arasındaki çocuğu 6 yaşını dolduruncaya kadar ertelenmesi öneriliyor, böylece çocuğun cezaevi dışında büyümesi amaçlanıyor.

Eğitim Sen'den Ders Saatleri Düzenlemesine Tepki

Eğitim Sen haftalık ders saatlerinde yapılan düzenleme ile 10, 11, 12. sınıflarda bilim derslerinden alınan sürenin din dersine ekleneceğini, sadece zorunlu din dersinin tüm sınıflarda ortak ders olacağını bildirdi.

Yeni Eğitim Yılında Din Dersi Haftada İki Saate Çıkarıldı

2017-2018 eğitim öğretim yılında Anadolu ve fen liselerinde din kültürü ve ahlak bilgisi dersi haftada bir saatten iki saate çıkarıldı. 9 ve 10’uncu sınıflarda üçer saat olan biyoloji dersi ikişer saate indirildi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları