EV İÇİ ÇOCUK İŞÇİLİĞİ ARAŞTIRMASI

Ev İşçiliği Olan Her Beş Haneden Birinde Ana Gelir Kaynağı Çocuk Emeği

Ev İçi Çocuk İşçiliği Araştırması’na göre, çocuklar ev içinde ucuz iş gücü konumunda, kız çocukları ev içinde erkek çocuklarına göre daha uzun süre çalıştırılıyor.

Sağlık Bakanlığı: 10 Yılda Doğum Yapan 17 Çocuk Hayatını Kaybetti

2007-2017 yılları arasında 17 yaş ve altında doğum yapan çocukların dünyaya getirdiği bebeklerden 2404’ü bir gün yaşayamadan hayatını kaybetti. Aynı yıllarda doğum yaparken ölen çocuk sayısı ise 17.

İlköğretimde Parasız Yatılı Okullar Azalıyor

2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 454 olan pansiyonlu okul sayısı, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında 325’e geriledi. Pansiyonlu okullarda okuyan parasız yatılı öğrenci sayısı da yüzde 53 oranında azaldı.

UNICEF: Su Kıtlığı 600 Milyon Çocuğu Etkileyecek

UNICEF’in raporuna göre, su kaynaklarının hızla azalması nedeniyle 2040’a kadar dünya genelinde her dört çocuktan biri ölüm ya da hastalık riski yaşayacak.

Tanrıkulu: Çocuk Mahpusların İntihar Girişimi Soruşturmaları Neden Gizli?

CHP Milletvekili Tanrıkulu Adalet Bakanı Bozdağ'a, ceza infaz kurumlarında yaşanan çocukların intihar girişimlerini, bunlar için yapılan soruşturmalara neden gizlilik kararı verildiğini, önlemek için neler yapıldığını sordu.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları