20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ

UNICEF: 180 Milyon Çocuğun Geleceği Ailelerine Göre Umutsuz

UNICEF, 14 ülkeden yaşları 9 ile 18 arasında değişen 11 bin çocuğa zorbalık, çatışma/savaş, yoksulluk, terörizm ve çocuklara yönelik şiddet gibi küresel konulardaki duyarlılıkları ve tutumlarını sordu.

Suriyeli Süperçocuk Tarek'in Animasyon Filmine Chicago'da İki Ödül

Anadolu Kültür'ün “Çocuklar için Suriye Kültürel Mirası: Kitaplar ve Oyunlar” projesi kapsamında Sinem Sakaoğlu'nun yönettiği "Hadia" (Hediye) Uluslararası Chicago Çocuk Filmleri Festivali’nde iki ödül kazandı.
EĞİTİM REFORMU GİRİŞİMİ BİLGİ NOTU

Yeni Sınav Sisteminin Yanıtsız Bıraktığı 12 Soru

“Liselere Geçişte Yeni Sistem ve Nitelikli Ortaöğretim İçin Yol Haritası” başlıklı bilgi notu hazırlayan Eğitim Reformu girişimi, TEOG yerine getirilen "mahalli yerleştirme ve isteyene sınav sistemi"ni değerlendirdi.
EĞİTİM REFORMU GİRİŞİMİ BİLGİ NOTU

Başarılı Ortaöğretim Reformu Örnekleri: Kanada, Almanya, Singapur, Çin

Yeni eğitim sistemi tartışmaları ortaeğitim reformunda başarı sağlayan ülkelerin deneyimleri Türkiye'ye yol gösterebilir.
EĞİTİM REFORMU GİRİŞİMİ

“TEOG Yerine Gelen Sistem Öğrencileri Sosyoekonomik Durumuna Göre Ayırıyor”

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz’ın açıkladığı TEOG yerine gelen “mahalli yerleştirme ve isteyene sınav sistemi”ni Eğitim Reformu Girişimi’nden Didem Aksoy yorumladı: İkamet adresine göre sosyoekonomik ayrıştırma.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları