MUTFAKTAKİ KİMYACI / BÜLENT ŞIK YAZDI

Abur Cubur Gıda Nedir?

Abur cubur tüketiminin artışı çocukların hayatını sürdürebilmesi, büyüme ve gelişme gösterebilmesi için gıdalardan günlük olarak almaları gereken toplam kalori değeri üzerine eklenen gereksiz bir kalori yükü olarak görmek gerekiyor.
ÇOCUKLUK ÇAĞI OBEZİTESİ RAPORU

"Obezite Çocuk Haklarının İhlalidir"

Sosyal Haklar Derneği Gıda Çalışma Grubu'nun “Çocukluk Çağı Obezite Raporu” obezite sorununun odak noktasına çocukları yerleştiriyor, çocukların tükettiği abur cubur ve fast food tarzı gıdaların etkilerini anlatıyor ve çözüm önerileri getiriyor.

Eğitim Sen: Yeni Yükseköğretim Sınavı Gençlerin Üzerindeki Baskıyı Arttıracak

Eğitim Sen yeni üniversiteye giriş sınav sisteminin günü kurtarmaya yönelik olduğunu belirterek eleştirdi, öğrencilerin üzerindeki baskıyı arttıracağını belirtti, yeni sisteme geçişin ertelenmesini istedi.

Üniversiteye Girişte Yeni Sistem

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, üniversiteye girişte yeni sistemi açıkladı. Sınav iki oturumlu olacak. Temel Yeterlilik Testi puanı 200 ve üzeri olan adayların bu puanları istedikleri takdirde bir sonraki yıl için de geçerli olacak.

Eğitimciler İçin Bir Kitap: "Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak”

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği'nin “Gençlerle Güvenli İlişkiler Üzerine Çalışmak” kitabı, eğitimciler ve danışmanların önyargılarını kırmayı, farkındalıklarını arttırmayı hedefliyor.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler