Elle Dergisine "Muzır Neşriyat" Kararı

Elle dergisinin modada feminizm rüzgarlarını ele aldığı mart sayısının "çocukların maneviyatı üzerinde muzır tesir yapacak nitelikte olduğuna” karar verildi. Derginin poşette satılması isteniyor.

Öğretmenler İçin Homofobiye Karşı Rehber Çıktı

Dr. Esra Ummak’ın eğitim alanında homofobinin azaltılmasına yönelik uygulamalı olarak gerçekleştirdiği program, “Deneysel Olarak Sınanmış Homofobiyle Baş Etme Grup Rehberliği Programı” başlığıyla kitaplaştı.

Almanya, Nazi Döneminde Hüküm Giyen Eşcinsellerden Özür Dileyecek

Almanya, Nazi döneminde hüküm giyen eşcinsellerden resmi olarak özür dileyecek ve tazminat ödeyecek. Fıkra 175'ten hüküm giyen 68 bin 300 kişiden 5 bininin hayatta kaldığı tahmin ediliyor.

Yönetim Kurullarında Daha Fazla Kadın için "Yüzde 30 Kulübü" Türkiye'de

Şirketlerin yönetim kurullarında ve üst yönetiminde kadın oranının yüzde 30’a yükseltilmesini amaçlayan Yüzde 30 Kulübü kampanyası Türkiye'de.

LGBTİ Arkadaşlık Sitesine Yine Erişim Engeli

400 bin üyesi olan LGBTİ arkadaşlık sitesi SheMaleTurk.com web sitesi beşinci kez engellendi. Site yetkilileri, "Her seferinde engelleyip, sonra 'Kusura bakmayın, bir yanlışlık olmuş' diyorlar" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları