Erkekler Eylül'de 28 Kadın Öldürdü

Erkekler Eylül’de en az 28 kadın öldürdü, yedi kadına tecavüz etti, 29 kadını taciz etti, 22 kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu, 28 kadını yaraladı. Öldürülen kadınların yüzde 21’i göçmen ve mülteci kadınlardı.

Maçka Parkı'nda Güvenlikçi Tacizine Uğrayan Kadına "Kamu Görevlisine Hakaret" Davası

Maçka Parkı'nda güvenlik görevlisi tarafından, giydiği kıyafet bahane edilerek taciz edilen ve parktan çıkarılmak istenen Çağla Köse hakkında “kamu görevlisine hakaret” suçlamasıyla dava açıldı.

Eşcinsel Mülteci Sankari'nin Katiline Haksız Tahrik İndirimi

İstanbul’da geçen yıl öldürülen Suriyeli eşcinsel mülteci Wisam Sankari'nin katili B.A.'ya hem haksız tahrik hem de iyi hal indirimi uygulanarak 15 yıl hapis cezası verildi.

"Müftülük Yasası Geri Çekilsin" Diyen Kadınlar Sokaktaydı

Müftülere resmi nikah yetkisiyle tepki toplayan yasa değişikliğinin İçişleri Komisyonu'na gönderilmesinin ardından, kadınlar sokağa çıktı, "Bu yasalar böyle geçmez" dedi.
ÇİZGİ ROMAN

Sorsaydın Ya!

"Partnerlerimiz, ev işleri konusunda ne yapmaları gerektiğini bizim onlara söylememizi beklediklerinde, aslında bize zihinsel yükün onlara düşen kısmını üstlenmeyi reddettiklerini söylüyorlar."

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları