LGBTİ Aktivistine Cinsel Saldırıya Savcıdan Beraat Talebi

LGBTİ aktivisti Ördek'e saldıranlar ceza aldıktan sonra, İstinaf mahkemesinde görülen davada savcı "cinsel saldırı için kesin delil yok" dedi. Ördek, "Saldırganların beyanı esas alınıyor", avukatı "Daha ne görmek istiyorlar" diyor.

Kürtaj Gemisi Meksika'daydı

Women on Waves, Meksika’da Zihuatanejo’yu ziyaret etti. Mexico City'de kürtajın yasal ve ücretsiz olduğunu belirten aktivistler, kadınlara medikal kürtaj hapı verdi.

LGBTİ’ler Soruyor: Çeçenya’da Ne Oluyor?

Çeçenya'da eşcinsel erkeklere gözaltı ve işkence iddialarına resmi bir yanıt gelmedi. Hak savunucuları internette kampanyalar düzenliyor. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası hesabından da bir açıklama yapılarak "Ne yaşam hakkımız ne de var olma hakkımız elimizden alınamaz" denildi.

Kadınlar Birlikte "Hayır" Diyor

Kadınlar Kadıköy'de bir araya gelerek Anayasa değişikliğine "Hayır" dedi.
KA.DER'DEN MERAL AKŞENER AÇIKLAMASI

"Siyasetçi Bir Kadını, Kadın Yerine Koyarak Aşağılamaya Çalıştılar"

Meral Akşener'e topuklu ayakkabı ve etek atılmasına tepki gösteren KA.DER, "Bir kadını, kadın yerine koyarak aşağılamak’ bilimsel olarak henüz açıklanamamış bir zeka seviyesinin göstergesi olabilir" dedi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları