Erkek Şiddetinin Temmuz 2011 Raporu

bianet'in derlediği çeteleye göre 2011'in ilk yedi ayında erkekler 155 kadın öldürdü, 54 kadına tecavüz etti. Temmuz ayında kadınları en çok kocaları öldürdü.

bianet'in yerel ve ulusal gazetelerden ve ajanslardan derlediği haberlere göre erkekler Temmuz'da 26 kadını öldürdü. Fail erkeklerin üçü intihar etti, biri cinayet sırasında yaralandığı için öldü.

21 kadın tecavüze, dokuz kadın taciz ve cinsel şiddete uğradı. Erkekler 32 kadını yaraladı, üç kadını rehin aldı, bir kadını kaçırdı. Üç çocuk aile içinde istismara uğradı.

Basına yansıyan haberlere göre kadınları en çok kocaları öldürdü. Onları sevgilileri, boşandıkları eski kocalar, eski sevgililer ve tanıdıkları erkekler izledi.

1 Temmuz

Cinayet

* Kırşehir'de K.K. (25) adlı erkek, amcasının karısı Elmas Karaaslan'ı (73) döverek öldürdükten sonra cesedini yaktı. K.K. savcılıkta tutuklandı.

* Kayseri'de A.T. (33), evi terkeden karısı H.T.'nin (31) boğazını keserek öldürdü. Kayınpederini de ağır yaraladı. A.T.'nin dört ay önce karısını bıçakla yaraladığı için hapis yattığı ortaya çıktı.

* Bursa'da M.Z. adlı erkek, dünürü Hacer Yavuz'u sokakta tabancayla vurarak öldürdü. Jandarma M.Z.'yi gözaltına aldı.

Taciz-Cinsel Şiddet

* Bursa'da A.E. (25) adlı erkek, arkadaşının sevgilisi D.T.'ye (17) tecavüz girişiminde bulundu. A.E. yakalandı.

Yaralama

* Ankara'da bir sağlık ocağında çalışan S.D.(40) adlı doktor, eski sevgilisi kadın hemşire N.D.'nin (38) burnunu kırdı. N.D. tacizin ayrıldıklarından beri devam ettiğini, erkek doktorun reddedilince kendisine saldırdığını söyledi.

2 Temmuz

Tecavüz

* Adana'da Ö.K. (19) adlı kadına, sevgilisi M.D. ve yaşları 19 ile 36 arasında değişen beş erkek tecavüz etti. Üçü tutuklu altı kişi hakkında "cinsel saldırı" suçundan 15'er yıl hapis istemiyle Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Ö.K'nın babası R.K. (45) 7 Temmuz'da intihar etti.

Yaralama

* Adana'da boşanmak üzere oldukları karısı ile baldızının pavyonda garson olarak çalıştığını öğrenince, kayınvalidesini ve baldızını bıçakla yaralayıp eşini de dövmekten yargılanan Y.D. adlı erkek, 10 yıl 8 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

* Adana'da P.S. (27) adlı kadın, kocasını bıçakla yaraladı. P.S.'nin elindeki bıçağı alan koca T.S. (31) de karısını yaraladı. Çift hastaneye kaldırıldı. Kadın tedaviye alınırken, T.S. "aile bireylerine kötü muamele" ve "devlet malına zarar vermek" suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

3 Temmuz

Tecavüz

* Diyarbakır'da A.K. (18) adlı erkek dört arkadaşıyla birlikte sevgilisi H.Ş.'ye (18) tecavüz etti. Tecavüzcüler yakalandı. Ailenin kadını öldürmesinden endişe eden polis aileye haber vermedi. Kadın devlet korumasına alındı.

Yaralama

* Diyarbakır'da A.R.Ö. adlı erkek karısı G.Ö.'yü dövdü. Kadın camdan atladı. Olay yerine gelen polis ekiplerini gören koca yaşları dört ile dokuz arasında değişen üç çocuğunu camdan atmakla tehdit etti. Polis gaz bombası kullanarak eve girdi ve kocayı gözaltına aldı.

4 Temmuz

Cinayet

* Kocaeli'nde 14 yaşındaki Ö.S. adlı kız çocuğu, zorla imam nikahıyla evlendirildiği 23 yaşındaki Sedat Gönül'ü öldürdü. Cinayeti Ö.S.'nin sevgilisi Y.Z.'nin (24) işlediği iddia ediliyor.

5 Temmuz

Cinayet

* Kırşehir'de kocasından boşandıktan sonra sığınmaevine yerleşen H.O.'yu, sığınmaevine ziyarete gelen eski kocası bıçakladı. Koca F.B. gözaltına alındı, kadın hastaneye kaldırıldı, olaya şahit olan üç yaşındaki çocukları ise psikolog nezaretine alındı.

Yaralama

* Tekirdağ'da İ.K. (21), karısı A.K.'yi (18) bıçaklayıp balkondan aşağı attı. Kadın hastaneye kaldırıldı. Koca ise, karısı şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı.

6 Temmuz

Cinayet

* Batman'da kocası M.Y.'den şiddet gören E.Y. (34) öldü. Kocası kadının intihar ettiğini, komşuları ve ailesi ise kocası tarafından öldürüldüğünü iddia etti.

Tecavüz

* Ankara'da çeşitli semtlerde 12 eve girerek sekiz kadına tecavüz eden kar maskeli erkek N.E. (36) yakalandı.

7 Temmuz

Yaralama

* Adıyaman'da Ç.A. (21) adlı hamile kadın, kocası dövdüğü için polise gitti. 24 saat hastanede gözetim altında tutulan kadın, jandarma eşliğinde evine geri götürüldü.

Çocuk İstismarı

* Konya'da L.K. adlı kadın, üvey oğlu F.K.'yi (9) dövdü ve yaktı. Kadın gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

8 Temmuz

Cinayet

* Ankara'da karısını dövdüğü için altı buçuk ay önce evden uzaklaşma cezası alan A.K., karısı Birsen Kandemir'i (33) sokakta tabancayla vurarak öldürdü. Taksicilik yapan A.K. cezası 18 Haziran'da bitince eve dönmüştü.

Tecavüz-Cinsel Şiddet

* Sivas'ta evden kaçan 16 yaşındaki D.Ü., eve dönmek üzere bindiği taksinin şoförü tarafından alıkonuldu ve seks işçiliğine zorlandı. Polis D.Ü.'yü 5 Temmuz'da buldu, taksi şoförü ve D.Ü. ile ilişkiye giren üç kişiyi tutukladı.

9 Temmuz

Cinayet

* İstanbul'da Ş.Ö. bir yıl önce boşandığı karısı Tuğba Özbek'i (38) üzerine benzin dökerek yaktı. Annesini kurtarmaya çalışan 11 yaşındaki oğlan da annesiyle birlikte yanarak öldü. Olay sırasında evde bulunan Tuğba Özbek'in annesi, dayısı, yengesi yaralandı. Evde çalışan bir kadın da yangından kaçmak için üçüncü kattan atlayarak yaralandı. Koca Ş.Ö.'de kaldırıldığı hastanede 11 Temmuz'da öldü.

* Van'da F.T., eve dönmek istemeyen karısı Adalet T.'yi (20) babasının evinde tabancayla öldürdü.

* Adana'da kocasından şiddet gören Dudu Şimşek (21) balkondan düşerek öldü. Çiftin kadın komşu ziyaretinden geç döndüğü için tartıştığı iddia edildi. Gözaltına alınan koca M.Ş. (31) karısını balkondan attığı gerekçesiyle "eşini kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanıyor.

Tecavüz

* Tekirdağ'da sevgilisinin 14 yaşındaki kızı H.B.A.'ya tecavüz eden V.Y. (61) tutuklandı. Annesi inanmayınca olayı polise anlatan H.B.A. yetiştirme yurduna yerleştirildi.

* Samsun'da komşusunun zihinsel engelli kızı G.H.'ye (16) tecavüz eden Y.A. (28) tutuklandı. Y.A.'nı  hurdacılık yaptığı öğrenildi.

Taciz- Cinsel Şiddet

* Samsun'da İ.G. (27) ve Ö.G. (30) adlı erkekler, T.P. (26) adlı kadını zorla ormana götürerek tecavüz girişiminde bulundu. Kadın direnince çantasındaki parayı çaldılar. Şikayet üzerine yakalanan iki şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

10 Temmuz

İntihar

* Van'da kocasından şiddet gördüğü için daha önce üç kere intihara teşebbüs eden M.İ. (26) evinde öldü.

Yaralama

* Antalya'da A.K. adlı kadın, eve kapattığı ve dövdüğü gerekçesiyle kocasından şikayetçi oldu ve koruma istedi.

11 Temmuz

Cinayet

* İstanbul'da bir kafede çalışan E.Y. adlı kadın kocasından şiddet gördüğü için polisten koruma istemiş ve Üsküdar Cumhuriyet Başsavcılığı'na "kasten yaralama, ölümle tehdit ve hakaret" suçlarından müracaatta bulunmuştu. Bir süre sığınmaevinde kalan kadın, buradan çıkıp ailesinin evine yerleşmişti. Boşanma davası için İstanbul'a gelen kadın, çocuklarını göstermediği gerekçesiyle kocasını çalıştığı kafede tabancayla vurarak öldürdü. E.Y.'nin kasten adam öldürme suçundan müebbet hapsi isteniyor.

* Maraş'ta A.K. (24) adlı erkek sevgilisi Kübra Nur Şahin'i (18) boğarak öldürdü.

* Samsun'da güvenlik görevlisi C.Ş. (35) karısı Feride Şen'i (34) 12 yerinden bıçaklayarak öldürdü. Kavganın kredi kartı borcu yüzünden çıktığı iddia edildi. C.Ş. tutuklandı.

Tecavüz

* Adana'da M.Ş. (26) adlı erkek, annesini ilaçla uyuttuktan sonra 16 yaşındaki K.V.'ye tecavüz etti. K.V. polise giderek şikayette bulundu, M.Ş. gözaltına alındı.

* Ankara'da G.G. (15) adlı kız çocuğuna annesinin sevgilisi tecavüz etti. Anne S.G. (45) kızıyla birlikte M.Ç. (54) adlı erkeğin evine taşınmıştı. Kız çocuğunun 18 yaşındaki erkek arkadaşı ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrenen M.Ç., annesi evde yokken kıza tecavüz etti. Kız çocuğu hem M.Ç.'den hem de erkek arkadaşı H.K.'den şikayetçi oldu. İki erkek çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. 15 yaşındaki G.G. ise Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi.

* Giresun'da Ö.A. (30), İstanbul'dan gelen E.E. (20) adlı genç kadına tecavüz etti. Tecavüz sırasında Ö.A.'nın dört akrabası da kapıda bekledi. Kadının şikayeti üzerine şahıslar tutuklanarak Giresun Cezaevi'ne gönderildi.

12 Temmuz

Cinayet

* Balıkesir'de yaşayan Aydın Özbay (41), karısı Emine Özbay'ı (45) Ordu'da bir fındık tarlasında tabancayla öldürdü, ardından intihar etti.

Yaralama-Cinayet

* Edirne'de A.A. (29), evi terkeden nikahsız karısı T.K.'nin (30) ailesinin evine giderek kadını, annesini ve kardeşini tabancayla yaraladı. Kadının erkek kardeşi ve amcasını öldürdü.

Cinsel İstismar

* Bursa'da kendine "pir" diyen U.K. (47), müritlerine cennete gidecekleri vaadiyle cinsel istismarda bulunmaktan tutuklandı.

13 Temmuz

Tecavüz

* Siirt'te E.Ö. adlı erkek, bir sağlıkevinde çalışan hemşire D.T.'ye (23) tecavüz etti. E.Ö. tutuklanarak Siirt E Tipi Cezaevine gönderildi.

Yaralama

* Antalya'da iki travesti 15 erkeğin saldırısına uğradı. Polis olay yerine bir saat sonra gitti. Travestiler hastaneye götürüldü. Gözaltı veya tutuklama yok.

Taciz-Cinsel Şiddet

* Muğla'da tatile gelen M.C.C. (31) ve A.S.F. adlı iki kadına bir erkek cinsel tacizde bulundu. Kadınlar saldırganın boynundan kopardıkları künyeyi polise teslim ederek şikayette bulundu.

14 Temmuz

Cinayet

* İstanbul'da G.D. (16) adlı kız çocuğu, bir akrabasının çocuğuna bakıcılık yaparken eve zorla giren 20-25 yaşlarında bir erkek tarafından bıçaklanarak öldürüldü.

15 Temmuz

Cinayet

* Konya'da evi terk eden karısını ikna edip tekrar eve dönmesini sağlayan Ömer Faruk Acay (30), eşi Ebru Acay'ı (24) av tüfeği ile öldürdükten sonra intihar etti.

Tecavüz

* Manisa'da G.B. (59), internetteki sosyal paylaşım sitesinde oğlunun fotoğrafını kullanarak tanıştığı B.A. (19) adlı kadına tecavüz etti. G.B. tutuklanarak Manisa E Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Yaralama

* Mersin'de M.B., karısı Ç.B.'yi (18) kayın biraderi A.B. ile birlikte dövdü. Kadın, kocasının bileziklerini istediğini, vermeyince dövdüğünü söyleyerek iki erkekten de şikayetçi oldu.

Çocuk istismarı

* Kastamonu Açık Cezaevi'nden 1 haftalık özel izin alarak çıkıp İstanbul'a gelen E.A. (28), komşusunun oğlu O.Ş.'ye (13) tecavüz etti ve yeğeni N.B. (13) adlı kız çocuğuna tecavüz girişiminde bulundu.

16 Temmuz

Cinayet

* İzmir'de kuaförlük yapan H.D. (55), karısı A.D.'yi (45) bıçaklayarak öldürdü. H.D. karısını ev ve araba aldıktan sonra yazlık isteyince sinirlenip öldürdüğünü söyledi.

Yaralama

* Bursa'da S.K. (37) adlı erkek, eski sevgilisi N.A.'yı (39) bacağından tabancayla vurdu. Kadının diz kapağı parçalandı. S.K. polise teslim oldu.

17 Temmuz

Cinayet

* Kocaeli'nde K.A. eski karısı İlknur Büyükyazıcı'yı (36) arabadan ateş ederek öldürdü. Bir lisede fizik öğretmenliği yapan ve K.A. cinayetin ardından Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne kendi isteğiyle yattı. Hastaneye giden polis K.A.'yı gözaltına aldı.

* Adana'da H. H. (39), 10. kattaki evinin camından atladı. Kadının, kocasıyla telefonda kavga ettikten sonra intihar ettiği iddia edildi.

18 Temmuz

Yaralama

* İzmir'de geceyarısı bir parkta beş erkek bir kadını dövdü. U.Y. adlı erkek, kadına yardım etmek istedi. Beş kişi U.Y.'yi dövdü ve bıçakladı.

* Manisa'da kocasından şiddet gördüğü için ailesinin evine yerleşen S.D.'yi (29), babası 15 yerinden bıçakladı. Kavgayı ayırmaya çalışan anne G.K.(55) de iki yerinden bıçaklanarak yaralandı. Baba B.D. gözaltına alındı. Babanın, kızı haber vermeden evi terkettiği için S.D.yi bıçakladığı iddia ediliyor.

Taciz

* Çanakkale'de Kütür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı bir kurulda çalışan N.K. adlı kadın, kurum amirinin cinsel tacizine uğradı. Durumu Koruma Kurulu müdürüne anlatan kadın görevden alınarak başka bir pozisyona atandı.

19 Temmuz

Cinayet

* İzmir'de N.A. (26) adlı kadının cesedi barajda bulundu. Kadının baraj kenarına kocası N.A., kocasının kardeşi F.A. ve kendi kardeşi H.A. ile birlikte gittiğinin öğrenilmesinin üzerine, üç kişi gözaltına alındı. Koca N.A. karakolda susma hakkını kullandı.

* Erzurum'da D.C. (17) adlı genç kadın, zorla evlendirildiği Kadir Alver'i öldürdü. D.C. nişanı bozmuş ancak Kadir Alver ve yakınları tarafından kaçırılmıştı. Alver, kaçırdığı D.C.'yi cinsel ilişkiye zorlayınca, kadın Alver'i boğarak öldürdü, ardından da jandarmaya teslim oldu.

Yaralama

* Urfa'da A.B.(45) adlı erkek karısı F.B.(42) ve kızı Ö.B.'ye (20) keserle saldırarak yaraladı.

* Aydın'da A.Ç. adlı erkek, karısı A.Ç'yi sokakta bıçakladı. Kadın hastaneye kaldırıldı, koca gözaltına alındı.

20 Temmuz

Cinayet

* Hatay'da Ceylan Soysal (21) adlı kadın, ailesinin evinde tabancayla vurularak öldürüldü. Kadının annesi, babası, amcası ve erkek kardeşi gözaltına alındı.

Yaralama

* Osmaniye'de M.D. adlı erkek karısı N.D.'yi bıçakla yaraladı. Kadın evdeki silahla kocasını göğsünden yaraladı. Çift hastaneye kaldırıldı.

* Antalya'da otobüste içki içen E.C. adlı erkek, kendisini uyaran kadın yolcuyu ve otobüs şoförünü dövdü.

* Konya'da M.K. adlı erkek, sevgilisi M.T.'yi (32) dört gün boyunca dövüp komaya soktuktan sonra bir otobüs durağına bıraktı. M.K. tutuklandı.

21 Temmuz

Tecavüz

* Mersin'de nişanlı çift A.K. (30) ve H.A. yolda tartışırken bir araçtan inen dört erkek, kadını eve  bırakacaklarını söyleyerek arabaya bindirip tecavüz etti. F.Ö.,ve M.D. tutuklandı, H.Ç. ve M.B. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yaralama

* Balıkesir'de A.D., karısı A.U.D.'nin (29) üzerine asit dökerek yaraladı. Koca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

* Kütahya'da F.S. (40) adlı erkek, boşandığı karısı R.D.'ye (37) pompalı tüfekle ateş ederek yaraladı. Kadının daha önce de kocası tarafından bıçakla yaralandığı ve Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu belirtildi.

22 Temmuz

Cinayet

* Kars'ta Öztürk Aras (36), karısı Semra Aras'ı (31) tabanca ile öldürdükten sonra intihar etti.

Rehin alma

* Ordu'da O.D. (32) adlı erkek, eski sevgilisi S.D.'yi (25) başkasıyla evlendiği için bıçakla tehdit ederek bir binanın çatısında rehin aldı. İki saat sonra ikna edilen erkeğin daha önce de kadının kocasını bıçakla yaraladığı açıklandı.

23 Temmuz

Cinayet

* Ankara'da Salih Ekinci, boşanmak isteyen karısı Naile Ekinci'yi tabancayla vurarak öldürüp intihar etti. Kocanın marangozluk yaptığı, kadının kapıyı açmaması üzerine eve korkuluklardan tırmanarak girdiği öğrenildi. İki çocuk cinayete şahit oldu.

Yaralama

* Adana'da B.K. (35), boşanmak isteyen karısı S.K.'yi (26) temizlik personeli olarak çalıştığı apartmanda üç kere bıçaklayarak yaraladıktan sonra kaçtı. Daha önce dört kez Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulunduğunu söyleyen kadın, beş gün hastanede tedavi gördükten sonra polis tarafından evine geri götürüldü. Koca 29 Ağustos'ta yakalandı.

Rehin alma

* Konya'da R.K. (37) adlı erkek, karısı D.K.'yi bir odaya hapsetti. R.K.'nin evde karısı dışında ikinci bir kadınla yaşamak istediği ancak karısının kabul etmediği iddia edildi.

26 Temmuz

Taciz- Cinsel şiddet

* Trabzon'da F.Y. adlı erkek, bir hastanede yatan hamile Y.K.'yi (44) uyurken taciz etti. Kadın uyanınca pencereden atlayarak kaçtı.

* Antalya'da M.C. (32) ve T.A. adlı erkekler evlerini temizletmek için çağırdıkları K.D. (40) adlı kadına tecavüz girişiminde bulundu. Kadın bileklerini keserek intihara teşebbüs edince, kadını arabaya bindirip dağlık alana götürmeye çalıştılar. Kadın arabadan atlayınca, saldırganlar kadının öldüğünü sanarak uzaklaştı. Kadının şikayetiyle saldırganlar yakalandı.

27 Temmuz

Taciz- Cinsel şiddet

* Ankara'da Türkiye İstatistik Kurumu'nda (TÜİK) çalışan N.A. adlı kadın, amirinin sözlü tacizine uğradığını bildirince kınama cezası aldı, ardından sözleşmesi, "yaşadıklarını bölge müdürüne söylemedin, personele anlatarak dedikoduya neden oldun" gerekçesiyle feshedildi.

* İzmir'de S.Ö. (25) adlı erkek, F.N.A. (15) adlı kız çocuğunu oturduğu apartmanın asansöründe taciz etti. S.Ö. tutuklanarak Torbalı K2 Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Yaralama

* Antalya'da A.D. adlı erkek, sevgilisi F.S.'yi (28) sokakta av tüfeği ile vurarak yaraladı. A.D. sevgilisini kıskandığı için vurduğunu söyledi, "kasten silahla adam yaralama" suçundan adliyeye sevk edildi.

28 Temmuz

Tecavüz

* Antalya'da H.A. (26) adlı erkek, arkadaşı S.A. (22) adlı kadını film izlemek için evine çağırıp tecavüz etti. S.A. ikinci kattaki evin balkonundan aşağı atladı. H.A. tutuklandı.

29 Temmuz

Cinayet

* Mersin'de emekli polis memuru K.S., sevgilisi Meliha Karaduman'ı (37) tabancayla vurarak öldürdü. Daha sonra tabancayı kendine dayayan K.S. karısını olay yerine gelince polise teslim oldu.

İntihar

* Mersin'de kayın babasından şiddet gören Z. A. (23) intihar etti. Daha önce Akdeniz İlçesi Siteler Polis Karakolu'na şiddet gördüğü için şikayette bulunmuştu.

Yaralama

* İzmir'de M.Ş. (67), karısı Ş.Ş.'yi (63) bıçakladı. Kadın, eve gelen oğlu tarafından hastaneye kaldırılırken, M.Ş. alkolün etkisiyle uyuya kaldığı evinde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

* Kayseri'de Ö.C., karısı F.C.'yi dövdü. Kadın hastaneye kaldırıldı.

Kaçırma

* Düzce'de K.B. (35) adlı erkek, aynı iş yerinde çalıştığı S.B. (21) adlı kadını evlenmek istediği için kaçırdı. B.T. (22) adlı arkadaşından da yardım aldı. Kadın bir benzin istasyonunda tuvalete gideceğini söyleyerek polisi aradı. K.B. ve B.T. gözaltına alındı.

30 Temmuz

Cinayet

* İstanbul'da H.T. (42) 17 gün önce boşandığı karısı Müzeyyen Yanıkbaş'ı (41) sokakta tabancayla vurarak öldürdü.

* Burdur'da M.Ö., evi terkeden imam nikahlı karısı A.Ç. (31) ile barışmak için ailesinin evine gittiğinde, karısının annesi Gülsüm Korkmaz'ı (53) av tüfeğiyle vurarak öldürdü.

31 Temmuz

Cinayet

* Van'da A.E. (34), karısı Gülnaz Erol'u (28) evde boğazını keserek öldürdü.

* İstanbul'da Didem Soral adlı transeksüel kadın evinde bıçaklanarak öldürüldü.

Yaralama

* Adana'da C.A. (32), karısı S.A.'yı (30) boşanma dilekçesi vermek için gittikleri Adana Adliyesi önünde dövdü. C.A. dilekçe parasının 5 TL olduğunu öğrenince boşanmaktan vazgeçtiğini söyledi, ısrar eden karısının kolunu kırdı.

Tecavüz-Şiddet

* Sakarya'da T.A. (31) adlı erkek, sevgilisi İ.Y.'yi (21) dövüp tecavüz ettiği için tutuklandı.

Rehin alma

* Kocaeli'nde M.A. (29), bir hafta önce boşanma davası açan karısını ve altı yaşındaki oğlunu zorla bir otel odasına kilitledi. Bir otel görevlisinin ihbarı üzerine polis M.A'yı gözaltına aldı.(ÇT)


İstanbul - BİA Haber Merkezi

27 Ekim 2011, Perşembe

Çiçek Tahaoğlu