21 Şubat 2018 Çarşamba

• Taşrada Bir Akşam
    Aslında beni bunca heyecana boğan şey aniden dehşetli ve kanlı bir hikâyeye sahip olma ayrıcalığımla da ilgiliydi. Müthiş bir cinayet tanıklığını ......

14 Şubat 2018 Çarşamba

• Yüzleşmekten Korkuyorum!
    Anlatabilmek için anlamak, anlamak için de yüzleşmek gerekiyor. Şimdi çekelim önümüze ilkokul defterlerimizi, sayfalar dolusu yazalım: “Yüzleşmekten korkuyorum!” ...

07 Şubat 2018 Çarşamba

• Acı Var Rocky
    Sonunda iyice coşup rakibini yere seren Rocky, şampiyonluk konuşmasında “Bana karşı olan tutumunuz değişti. Hepimiz değişebiliriz. Siz de değişebilirsiniz” der. ...

31 Ocak 2018 Çarşamba

• Ortadoğu
    Yetişkin oğlu camlara çıkan komşulardan, yoldan geçenlerden çekinir gibi “Ana niye böyle yapıyorsun ana?” diye bağırıyor. “Kim dövüyor seni ana? Niye ......

24 Ocak 2018 Çarşamba

• Sur-Karşıyaka-Cebeci-Babıali
    Karar mekanizmalarında gördüğüm kadın meslektaşım sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bundan daha büyük şiddet olur mu? Bütün erkeklere sesleneyim, bu “sorgulama” ......

17 Ocak 2018 Çarşamba

• Kadın
    Ne yapmalı? Kadının sorunlarının çözümünün ilk adımı sorunun farkındalığını arttırmak olsa da son tahlilde bu bir iktidar olabilme meselesidir. ...

10 Ocak 2018 Çarşamba

• Delirmiş Olmalıyım
    Kendimi kontrol etmeyi öğrenmem, hak olarak gördüğüm şeylerin bir tür toplumsal cinsiyet eğitiminden geldiğini anlamam, bunları sorgulamaya başlamam çok zaman aldı. ......

09 Ocak 2018 Salı

• 52 Erkek 52 Hafta
    52 hafta boyunca her Çarşamba medya, edebiyat, akademi, spor, sinema, müzik, hak mücadelesi gibi alanlardan erkekler erkeklik halleri, tanıklıkları ve kişisel ......