16 Mayıs 2018 Çarşamba

• Savunmam Ektedir!
    Michelle, Türkiye’nin ilk trans kadın televizyon muhabiri oldu İstanbul’da. Televizyon izleyicisi onu dönemin başbakanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a soru sormaya çalıştığı ......

09 Mayıs 2018 Çarşamba

• Erkekler VS.’dir
    Nedense arzulanan kişi hep kadın olurdu. Sonra yine okul önlerinde gruplar halinde erkekler birbirini döverdi. Niye ki o, onun davasına bakmış, ......

02 Mayıs 2018 Çarşamba

25 Nisan 2018 Çarşamba

• Devlet Aklı Kadına Karşı
    Üç kutsal kitabın da anlatısına göre, ‘yaşadığımız çileli hayatın baş sorumlusu günaha eğilimli kadındır’. Kendi başına bu anlatı dahi kadına yönelik ......

18 Nisan 2018 Çarşamba

• Erkek Olmanın Laneti…
    Oysa şiddet iktidarsızlık duygusunu ve olumsuz kendilik imajını güçlendirmekten başka bir işe yaramaz. Bunun sonucunda erkekliğin kırılganlığı artar, sahteliği iyice ayyuka ......

11 Nisan 2018 Çarşamba

04 Nisan 2018 Çarşamba

• Benim Adım Hatun
    Dışarıdaki rüzgar onu çağırıyor; tatlı bir fısıltı gibi, şefkat dolu bir dokunuş gibi. Onu çağıran rüzgara yürüyor Hatun. Evin kapısında annesi ......

28 Mart 2018 Çarşamba

21 Mart 2018 Çarşamba

• Oğlum Tanımalı Babasını
    Sevgilimin fotoğraflarını yırtıp atan kız arkadaşıma vurmuştum çokça. Ayıp tabii. Özür diliyorum, aradan geçen bunca sene sonra. O anımsıyor mudur? Unutulur ......

14 Mart 2018 Çarşamba

• Muhteşem Erkeklik!
    Sözcüklerden kimileyin roman, kimileyin şiir, kimileyin bağımsız sanat işleri, hatta oluşumları çıkıyordu. Daisy’ye içelim… Muhteşem erkekliği ayaklar altına aldığı için… ...

07 Mart 2018 Çarşamba

28 Şubat 2018 Çarşamba

• Erkek Şiddetinin Üç Hali
    Burada en önemli iş vicdan sahibi, özgürlükçü, eşitlikçi erkeklere düşüyor. Vicdan sahibi, özgürlükçü, eşitlikçi erkeklerin, toplumsal cinsiyet eşitliği için kadınların yanında ......

21 Şubat 2018 Çarşamba

• Taşrada Bir Akşam
    Aslında beni bunca heyecana boğan şey aniden dehşetli ve kanlı bir hikâyeye sahip olma ayrıcalığımla da ilgiliydi. Müthiş bir cinayet tanıklığını ......

14 Şubat 2018 Çarşamba

• Yüzleşmekten Korkuyorum!
    Anlatabilmek için anlamak, anlamak için de yüzleşmek gerekiyor. Şimdi çekelim önümüze ilkokul defterlerimizi, sayfalar dolusu yazalım: “Yüzleşmekten korkuyorum!” ...

07 Şubat 2018 Çarşamba

• Acı Var Rocky
    Sonunda iyice coşup rakibini yere seren Rocky, şampiyonluk konuşmasında “Bana karşı olan tutumunuz değişti. Hepimiz değişebiliriz. Siz de değişebilirsiniz” der. ...

31 Ocak 2018 Çarşamba

• Ortadoğu
    Yetişkin oğlu camlara çıkan komşulardan, yoldan geçenlerden çekinir gibi “Ana niye böyle yapıyorsun ana?” diye bağırıyor. “Kim dövüyor seni ana? Niye ......

24 Ocak 2018 Çarşamba

• Sur-Karşıyaka-Cebeci-Babıali
    Karar mekanizmalarında gördüğüm kadın meslektaşım sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Bundan daha büyük şiddet olur mu? Bütün erkeklere sesleneyim, bu “sorgulama” ......

17 Ocak 2018 Çarşamba

• Kadın
    Ne yapmalı? Kadının sorunlarının çözümünün ilk adımı sorunun farkındalığını arttırmak olsa da son tahlilde bu bir iktidar olabilme meselesidir. ...

10 Ocak 2018 Çarşamba

• Delirmiş Olmalıyım
    Kendimi kontrol etmeyi öğrenmem, hak olarak gördüğüm şeylerin bir tür toplumsal cinsiyet eğitiminden geldiğini anlamam, bunları sorgulamaya başlamam çok zaman aldı. ......

09 Ocak 2018 Salı

• 52 Erkek 52 Hafta
    52 hafta boyunca her Çarşamba medya, edebiyat, akademi, spor, sinema, müzik, hak mücadelesi gibi alanlardan erkekler erkeklik halleri, tanıklıkları ve kişisel ......