PROF. DR. SİMTEN COŞAR RÖPORTAJI

Cumhur İttifakı: Faşistik, Amorf Sağ Siyaset

Cumhur İttifakı MHP'nin dolayısıyla Türkeş çizgisinden gelen Türkçülüğün AKP içinde erimesi mi yoksa tam tersine AKP'yi mi Türkçüleştiriyor? 24 Haziran seçimlerinde bu ittifak başarılı olursa muhalifleri nasıl bir Türkiye bekliyor? Türk-İslam sentezinin bu fotoğrafta hala yeri var mı?

Soykırımın Hikayesini Sırtlayan Sanatçı Eva Harut

Eva Harut'unki Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği'nin desteği ile Gazete Karınca tarafından Türkçeleştirilen "1915’ten Bugüne: Ermeni Portreleri” kitabından sadece bir hikaye. Büyük büyük annesi Hrispime'nin yaşadıklarını sanatıyla anlatıyor...
MUTFAKTAKİ KİMYACI / BÜLENT ŞIK YAZDI

Evde Yoğurt Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evde yoğurt yaparken nelere dikkat edilmesi gerekir? Yoğurt mayası nedir? Yoğurttaki bakteriler ne işe yarar? Süt kaç derecede kaynatılmalı? Mayalanma kaç derecede ve kaç dakikada olur?

Çocuklar En Büyük Hayallerini Resimlerle Anlattı

23 Nisan’da çocuklara “En büyük hayalin ne?” diye sorduk. Çocukların hayallerinin gerçek olması dileğiyle, söz onlarda...

İHD Çocuk Komisyonu’ndan 23 Nisan Raporu

İHD Çocuk Komisyonu 23 Nisan nedeniyle yaptığı açıklamada çocukların yaşam hakkından eğitim hakkına birçok ihlalle karşı karşıya olduklarını söyledi.

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1916
    Patrick Pearse önderliğindeki gizli milliyetçi örgüt İrlanda Cumhuriyetçi Kardeşliği Dublin'de İngiliz egemenliğine karşı Paskalya ayaklanmasını başlattı. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.