"Medya Yapılanması" Davasında Tahliye Yok, Karar Mart'a Kaldı

Aralarında gazeteci Murat Aksoy ve müzisyen Atilla Taş'ın da bulunduğu 28 kişinin yargılandığı davada tahliye çıkmadı. Duruşma 7 Mart'ta ertelendi.

Reyhanlı Davasında 9 Sanığa 53'er Ağırlaştırılmış Müebbet

Reyhanlı davasının bugünkü karar duruşmasında, dokuz sanığa 53'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 4 bin 32'şer yıl hapis cezası verildi. Aralarında Mihraç Ural'ın da bulunduğu sekiz firari sanığın dosyaları ayrıldı.

"Çoğul İstanbul Medyasının" Her Hali Bu Sergide

İstanbul'un en eski gazetesi Jamanak'tan, Ladino yayını El Emaneser'e 1990'lü yılların başından itibaren yayın yapan "öteki medya"nın her hali "Çoğul İstanbul Medyası" sergisinde. Sergiyi, koordinatörü Prof. Dr. Bülent Bilmez bianet'e anlattı.

Üç Barış Akademisyenine Hapis Cezası, Cezalar Ertelendi

32. ACM'de barış imzacısı 10 akademisyenin davalarının ikinci duruşmaları görüldü. İstanbul Üniversitesi'nden araştırma görevlileri Altınay-Cingöz ile Pınar'a ve Prof. Dr. Önder'e 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi, cezaları ertelendi.

Farklı Kaynaklardan Afrin Operasyonunun Kronolojisi

Wikipedia'ya bağlı bir organ olan Wikiwand, Afrin operasyonunun başlangıç tarihinden itibaren Türkiye tarafından, Suriyeli ve Kürt kaynaklardan derlediği tüm verileri yayınladı. İşte operasyonun kronolojisi...

52 Hafta 52 Erkek

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1987
    Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nde (SSCB) Gorbaçev ilk kez "Glasnost"tan (Açıklık Politikası) söz etti. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.