Ahmet Altan'ın Cezaevinden İlk Fotoğrafı

Gazeteci Ahmet Altan'ın cezaevinden ilk fotoğrafını kızı Sanem Altan "Hayat geçer, herkes geçer, her şey geçer. Bir hikâye kalır geriye. Bunlar geçer. Hikâyeler kalır... " notuyla paylaştı.
CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI

"Ferhat Tepe Dosyasında Zamanaşımını Kabul Etmiyoruz"

Cumartesi Anneleri/İnsanları 695. haftalarında 26 yıl önce gözaltında kaybedilen gazeteci Ferhat Tepe için Galatasaray'daydı.

Berberoğlu’ndan “Dışarıyla Haberleşmeyi Kesme” Kararı

Tutuklu CHP Milletvekili Berberoğlu, Yargıtay’ın kararını protesto etmek için “ailesi, avukatları ve milletvekilleriyle açık-kapalı görüşe çıkmama, mahkemelerde savunma hakkımı kullanmama ve dışarıyla haberleşmeyi kesme kararı aldığını” açıkladı.

“Astım Hastası 13 Aylık Bebek, 32 Kişiyle Aynı Koğuşta”

Ailesinin yaşadığı Mardin’den Urfa’ya sevk edilen annesiyle 9 aydır cezaevinde kalan 13 aylık astım hastası bebeğin sağlığına uygun koşulların sağlanması ve hastaneye sevk edilmesi için başvuru yapıldı.

HDP’li Kamil Açar İfadesinin Ardından Serbest Bırakıldı

Diyarbakır’da aracı terk edilmiş halde bulunan ve kendisinden iki gün haber alınamayan iş insanı, HDP üyesi Kamil Açar Emniyet ifadesinin ardından bu sabah serbest kaldı ve evine döndü.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Seçim 2018

  • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

  • 1980
    Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)  eski başkanı, Maden-İş Genel Başkanı Kemal Türkler öldürüldü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.