Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi Edirne'de

Toplumsal Cinsiyet Odaklı Habercilik Atölyesi'nin dokuzuncu ayağında, Edirne ve çevre illerden gazetecilerle sivil toplum örgütlerinden katılımcılar medyada kadın ve LGBTİ temsiliyetini konuştu.

Barzani: Sonunda Ölüm de Olsa Hazırız

IKBY Başkanı Mesud Barzani, bağımsızlık referandumu için "sonunda ölüm de olsa hazır olduklarını", Türkiye'nin tehditlerini kabul etmediklerini ve referandumun ilişkileri etkilememesini umduğunu söyledi.

TBMM Irak ve Suriye Tezkeresi Gündemiyle Toplandı

TBMM Genel Kurulu, Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Başbakanlık tezkeresini görüşmek üzere olağanüstü toplandı.
CUMARTESİ ANNELERİ/İNSANLARI

"Kenan Bilgin İçin Adalet İstemekten Vazgeçmeyeceğiz"

Cumartesi Anneleri/İnsanları 1994’te Ankara’da gözaltına alınıp kaybedilen Kenan Bilgin için adalet istedi.
GÜRSEL KÖKSAL ALMANYA'DAN BİLDİRİYOR

Almanya’da Seçime Doğru 5: "Türkler"in Küçük İstanbul’u Temsil Mücadelesi

Almanya’nın başkenti Berlin’in “Küçük İstanbul” olarak tanınan Kreuzberg’i içine alan seçim bölgesinden Federal Meclis’e seçilmek üzere yarışan adayların çoğu Türkiye kökenli.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1969
    Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencisi Taylan Özgür İstanbul'da polis kurşunuyla öldürüldü. Aynı gün öğrenci lideri Deniz Gezmiş tutuklandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.