Büyükada Davasının Tek Tutuklusu Taner Kılıç'a Tahliye Yok

11 hak savunucusunun yargılandığı Büyükada davasının ikinci duruşmasında mahkeme Taner Kılıç tutukluluğunun devamına karar verdi. Sonraki duruşma 31 Ocak'ta.

10 Ekim Katliamı Davasında Polisler Dinlendi

Ankara’daki 10 Ekim katliamı davasının bugünkü duruşmasında, sanık Alpfidan'ın kendilerine IŞİD’le ilgili önceden bilgi verdiğini söylediği iki polis tanık olarak dinlendi. Polisler ise sanığı tanımadıklarını söyledi.

Akkuyu Davası: Kullanacakları Reaktör Bile Sınanmış Değil

Akkuyu Nükleer Santrali'nin 'ÇED iptal davası' başladı. Avukat Arif Ali Cangı, mahkemeye yapılacak reaktörün sınanmış bile olmadığı yönündeki bilgileri sunduklarını kaydederek "Kıyameti engellemeye çalışıyoruz" dedi.
MUZAFFER SEVDA TUNABOYLU YANITLADI

"Katalonya Umutsuz Değil Kızgın"

“Katalonya'da sokaklar da çok fazla eylem var, ancak bu eylemler de bir sertleşme söz konusu değil. Tam tersi, Katalanlar en başından beri kolektif olarak şiddetsiz eylem biçimini sürdürmeyi başardılar.”

Ratko Mladiç Soykırım Suçundan Müebbet Hapse Çarptırıldı

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Bosnalı Sırp General Ratko Mladiç'i soykırımdan, insanlığa karşı suç işlemekten ve Srebrenitsa katliamından suçlu buldu. Mladiç, müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1963
    Amerika Birleşik Devletleri Başkanı John Kennedy Dallas'ta öldürüldü. Aynı gün yardımcısı Lyndon B. Johnson başkan oldu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.