HDP'li Saruhan Oluç: Siyasetçiler Gezi'yi Anlayamadılar

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, sabah saatlerinde sivil toplum ve akademisyenlere yönelik operasyonla göz altına alınan kişilerle ilgili konuştu. Oluç, isimlerin hukuksuz bir şekilde gözaltına alındığını söyledi.

Gözaltındaki Prof. Tarhanlı’nın Çalışma Arkadaşlarından Açıklama

Turgut Tarhanlı'nın Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden çalışma arkadaşları,Fakülte Dekanı Prof. Tarhanlı’nın 12 kişiyle birlikte gözaltına alınmasının adil yargılanma hakkına aykırı olduğunu savundu.

Depo’daki Sergi Açılışları İptal

Sanat Merkezi Depo, Depo Program Koordinatörü Asena Günal'ın gözaltına alınmasından dolayı bu akşamki iki sergi açılışını iptal etti.

Sulak Alanlara Santral Yapımı, Poşet Düzenlenmesiyle Geldi

CHP'li vekil Aydın Özer Meclis Çevre Komisyonundan geçen ve plastik poşet düzenlemesi olarak bilinen tasarıda, enerji üretim santrallerinin göller üzerinde de kurulmasının önünü açan maddeyle ilgili eleştirilerde bulundu.

13 Gözaltı İçin Emniyet'in Suçlamaları Üzerine Notlar

Osman Kavala ile “hiyerarşik bir düzen içerisinde” oldukları savunulan akademisyen ve hak savunucularına yöneltilen suçlamalar.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1869
    Akdeniz'i Hint Okyanusu'na bağlayan Süveyş Kanalı açıldı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.