YÖK Başkanı'ndan Üniversite Sınavı Açıklaması

YÖK Başkanı, üniversiteye giriş sınavının bu yıl da gerçekleşeceğini, üniversiteye giriş sistemini yalınlaştıran, daha sade bir sisteme yönelik hazırlıkları olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan Üniversite Sınavının Kaldırılacağı Sinyali

TEOG'un kaldırılmasının ardından üniversiteye giriş sınavlarıyla ilgili bir değişiklik olup olmayacağı sorulan Erdoğan "O da olacak, o konuda da çalışılıyor" dedi.

Yılmaz: Yeni Liseye Giriş Sistemi Bir Ayda Bakanlar Kurulu’na Sunulacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG'un kalkmasının ardından gelecek yeni sistemin bir ay içinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını söyledi, alternatifleri açıkladı.

Genelge: Suriyeli Öğrenciler İmam Hatiplere Yönlendirilsin

İlçe milli eğitim müdürlüklerine gönderilen genelgede 'Suriyeli nüfusun yoğun yaşadığı yerlerde ihtiyaç ölçüsünde Suriyeli öğrencilerin imam hatip ortaokulları ve Anadolu imam hatip liselerine yönlendirilmesi' istendi.
EĞİTİM REFORMU GİRİŞİMİ

"TEOG Sonrası İçin Öğrenci-Okul Eşleştirme Mekanizması Tasarlanmalı"

ERG’den Didem Aksoy TEOG sınavının kaldırılmasının ortaöğretim sistemindeki okulların eğitim niteliğinin yükseltilmesi ve farklı lise türleri arasındaki nitelik farkının azaltılması gerekliliğini daha da öncelikli yaptığını söyledi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları