THE HANDMAID'S TALE SEZON FİNALİ İZLENİMİ

Nolite Te Bastardes Carborundorum

Margaret Atwood'un romanından uyarlanan The Handmaid's Tale ikinci sezonu en karanlığından bir distopya olarak devam etti. "The Word" (Kelime) adlı sezon finali ise aklınızdan silinmeyecek cinsten. Bu arada dikkat spoiler içerir!

"Tıp Okuyan Bir Trans Kadın Olarak Mesleğimi Rahatça Yapabilmek İstiyorum"

Toprak 22 yaşında bir tıp fakültesi öğrencisi. "Transların yakılarak öldürüldüğü değil, başarılara imza attıkları bir dünya istiyorum” diyor.
HALUK KALAFAT YAZDI

Aşktan ve Devrimden Konuşuyorsanız

Ezcümle bu ülkede “aşktan ve devrimden” konuşuyorsanız; “aşkı ve devrimi” seviyorsanız ödemeye hazır olduğunuz bedeller vardır. Aşkın ve devrimin çocukları bu topraklarda yüzyıllardır bunu bilerek doğar, büyür ve göçer.
MURAT BAYRAM'IN FIRAT CEWERİ İLE SÖYLEŞİSİ

“İsveç Edebiyatı Çeviri Ödülü” Kürt Yazar Cewerî’nin

İsveç Akademisi “İsveç Edebiyatı Çeviri Ödülünü” Kürt yazar, çevirmen Firat Cewerî’ye verdi. İsveç Akademisi vediği Nobel ödülleri ile tanınıyor. Cewerî ile ödül üzerine söyleştik.
FERİD DEMİREL YAZDI

Nijeryalı Kadınların “Çalınan Hayatlar”ı

UNICEF verilerine göre 2013 yılından bu yana Boko Haram binin üzerinde çocuk kaçırdı. 2014 Nisan'ında Çibok kasabası'na yaptığı baskın sonucunda 276 kız çocuğunu kaçıran Boko Haram, bu olay sonrasında uluslararası medyanın ve kamuoyunun "dikkatini" daha fazla çekmeye başladı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar