SAVUNMA HAKKI İHLALLERİ / AVUKAT ERGİN CİNMEN ANLATIYOR

“Cezaevine Gittiğimde Avukatlıktan Ziyade Terapi Yapıyorum”

Ergin Cinmen, 12 Eylül’den beri Türkiye’de mesleğini icra etmeye çalışan bir avukat. Cinmen darbe döneminde bile hak ihlallerinin bu denli yoğun yaşanmadığını söylüyor.
MUTFAKTAKİ KİMYACI / BÜLENT ŞIK YAZDI

Barbarlık Çağına Doğru Koşar Adım

Hayatlarını sağlıklı ve temiz bir doğa için mücadeleye adamış Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çiftinin anısına…
HAMZA AKTAN YAZDI

Devletin Yeni Face'i

Sosyal medya gerçekten bir ifade özgürlüğü kanalı olarak doğsa da ifade özgürlüğünün kısıtlandığı bir mecraya dönüşmesi 10 yıldan kısa sürdü.
YRD. DOÇ. DR. NEVAL OĞAN BALKIZ YAZDI

Bizim Büyük Kayıtsızlığımız

Bizler, tek tek kişiler ve toplum olarak, ahlaki yükümlülük anlayışımızı, etik bir tepki olarak duyarlılığımızı yitirmek noktasına sürükleniyoruz.

Adli Tıp Kemikleri Kargoya Verdi, Kemal Gün Açlık Grevinin 88. Gününde

Adli Tıp Kurumu, oğlunun cenazesinin verilmesi için 88 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün’ün oğluna ait kemiklerin Dersim’e gönderildiğini açıkladı. Kemikler savcılık ve belediyeden Gün’e teslim edilecek.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1960
    İsrail ajanları 6 Milyon Yahudinin ölümünden sorumlu tutulan Adolf Eichmann'ı Arjantin'de ele geçirdi. Eichmann yargılanmak üzere İsrail'e götürüldü. 

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.