Gazeteci İsminaz Temel ve EHB'li Avukatlar Tahliye Edilmedi

Aralarında gazeteci ve avukatların da bulunduğu 13'ü tutuklu 23 kişinin yargılandığı davada gazeteci İsminaz Temel, avukatlar Sezin Uçar ve Özlem Gümüştaş'ın tutukluluklarının devamına karar verildi. 13 tutukludan beşi tahliye edildi.

Freedom House Direktörü: Türkiye Yıllardır İfade Özgürlüğü Suçlusu

Freedom House Dönüşen Ülkeler Proje Direktörü Nate Schenkkan, düşünce kuruluşunun Türkiye'yi "özgür olmayan ülkeler" kategorisine almasından sonra geçen altı aylık süreci bianet'e yorumladı.
AKADEMİSYEN YARGILAMALARI

Üç Akademisyene Ertelemeli 1 Yıl 3 Ay Hapis Cezası

32. ACM'de duruşmaları görülen 10 akademisyenden E.B., G.M. ve Canan Özbey için kararını açıklayan mahkeme heyeti, akademisyenlere 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi. Diğer yedi duruşma ile 24. ACM'deki bir duruşma ise ertelendi.
OHAL UZATILMAYACAK, “OLAĞAN YAŞAMA” UYARLANACAK

OHAL'i Gereksizleştiren 25 Maddelik Tasarıda Neler Var?

Yeni yasa teklifine göre, Vali kentte ne zaman, nerede ve nasıl dolaşacağınıza karar verebilir. Sizi soruşturan savcı, eşinizin telefonunu da dinleyebilir. İhraçlar KHK’sız gerçekleşebilecek, şirketlere kayyum atanabilecek.
ATÖLYEBİA'DA İKİNCİ GÜN

Özcan Yurdalan’la Haber Fotoğrafçılığı

AtölyeBİA'nın ikinci gününde Özcan Yurdalan Haber Fotoğrafçılığı Atölyesi fotoğraf üzerine konuştu, katılımcıların Çukurcuma çevresinden çektikleri fotoğraflar değerlendirildi, fotoğraf-haber ilişkisi tartışıldı.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Seçim 2018

  • 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimi haberleri.

Tarihte Bugün

  • 2010
    Birgün gazetesi yazarı Yalçın Ergündoğan ‘’başkaldıran müritlerinin Kadiri Tarikat şeyhi Haydar Baş’a yönelik suçlamalara’’ yer veren yazısı nedeniyle Baş’a 10 bin

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.