HUKUK GÜNDEMİ / FİKRET İLKİZ'DEN

Uluslararası Ceza Mahkemesi, İsrail Katliamı ve Filistin

Dışişleri Bakanı İsrail’in Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde yargılanması için çağrıda bulundu. Türkiye’nin UCM’ye taraf olması ise çok kolay, sadece Roma Statüsü’nü onaylayacak.

Seçim Günlüğü - 20 Mayıs 2018

24 Haziran seçimlerinde partilerin ve ittifakların oy pusulasındaki yerleri belirlendi. HDP Eş Genel Başkanı Temelli, adayları Selahattin Demirtaş'ın tahliye başvurusuna 21 Mayıs'ta yanıt beklediklerini açıkladı.

Temelli: Demirtaş Serbest Kalmalıdır

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın tahliyesi için çağrı yapan diğer adaylara "çağrılarına sahip çıkma", hakimlere de "cesur olma" çağrısı yaptı.

Demirtaş’a Kendi Röportajı “Sakıncalı” Bulundu

HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’a Cumhuriyet Pazar ekinin ardından, kendi demecinin bulunduğu BirGün gazetesi de gecikmeli verildi.

Osman Kavala’ya Özgürlük Çağrısı

Aysel Çelikel, Rakel Dink, Üstün Ergüder, Ayşe Soysal, Turgut Kazan, Yücel Sayman ve Murat Özçelik imzalı metinde “Ya ciddi bir iddianame ile kamuoyunun karşısına çıkılmalı ya da Kavala serbest bırakılmalıdır” denildi.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Seçim Günlüğü

  • Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı 24 Haziran 2018 günü yapılacak seçimle belirlenecek. İlk turda salt çoğunluk sağlanamazsa seçimin ikinci turu 8 Temmuz 2018 günü yapılacak.

Tarihte Bugün

  • 1927
    Amerikalı havacı Charles Lindbergh New York'tan Paris'e 33 saat 30 dakikada uçtu. Lindbergh Atlas Okyanusu'nu geçen ilk pilot oldu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.