Avrupa Konseyi: AİHM Kararı Bağlayıcıdır

Avrupa Konseyi Genel Sekreterlik Sözcüsü Holtgen, “Anlaşmanın 46. maddesine göre bütün ülkeler mahkemenin kararlarına bağlıdır” açıklamasını yaptı.
GÜNCELLENİYOR

Barış Akademisyenlerinin Beyanları

“Bu suça ortak olmayacağız” bildirisini imzaladıkları için "Terör örgütü propagandası" ile suçlanan akademisyenlerin duruşmalardaki beyanlarının tam metinleri.

Zonguldak Valisi: Madendeki Üç İşçiden Umudumuz Yok

Maden ocağında yaşanan patlama sonrası iki işçi kurtarıldı, üç işçi mahsur kaldı. Vali Bektaş, mahsur kalan işçiler için “Hayatlarından umudumuz yok” dedi.
52 ERKEK 52 HAFTA/ 46 ÖMER MADRA

İklim Değişikliği - Erkek Şiddeti - Tesadüf Değil

Greta – Chomsky - Atwood... İklim Değişikliği – Herşey Değişikliği – Kader Değişikliği... Türkiye’nin Çocuk Gelinleri ve Hamile Göçmen Çocukları... Bir de Öbür Açıdan Bakalım: Kaderi Hâlâ Değiştirebiliriz...

Prof. Dr. Akdeniz: AİHM Kararını Uygulamama Lüksümüz Yok

Prof. Dr. Yaman Akdeniz, AİHM’in Demirtaş kararıyla ilgili, “Uygulanmazsa Türkiye’nin hem Avrupa Konseyi’ndeki yeri hem de AİHM nezdindeki yeri siyaseten sarsılacaktır. Kararın uygulanmamasının sadece siyasi değil ekonomik sonuçları da olabilir” dedi.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1831
    Fransa, Lyon'da dokuma işçileri ayaklandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.