Darbe Girişimi Medya Davasında Tahliye Yok

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin, aralarında Ahmet ve Mehmet Altan, Ekrem Dumanlı, Nazlı Ilıcak’ın olduğu 17 sanıklı medya davasında tahliye çıkmadı, sonraki duruşma 19 Eylül'de.

İki Görüş: HDP Adalet Yürüyüşü'ne Nasıl Katılmalı?

Gülseren Onanç, HDP'nin katılımıyla mesajın daha güçlü verileceğini belirtirken Gençay Gürsoy da CHP'nin HDP'yi davet etmesi gerektiğini söylüyor.
TİHV AVUKATI SENEM DOĞANOĞLU YORUMLADI

“Şikayetçi Olunmuyor, Yargı Görevlendiriliyor”

TİHV Avukatı Doğanoğlu ile “yargıya müdahale” tartışmaları çerçevesinde CHP ve HDP Sözcülerinin kamuoyuyla paylaştığı belgeleri konuştuk.
AÇLIK GREVİNİN 107. GÜNÜ

Gülmen ve Özakça'nın Kas Ağrıları Yoğunlaştı, Gülmen’e İletişim Cezası Verildi

107 gündür açlık grevinde olan Gülmen ve Özakça’nın kas ve kemiklerinde ağrıların şiddetlendiği belirtilirken Esra Özakça eğitimcilerin hapishanede yalnızlaştırılmaya çalışıldıklarını söyledi.

Avrupa’da Şort Yasağına Karşı Etekli Protestolar Yayılıyor

İngiltere'de ortaokul öğrencilerinden sonra, Fransa'da erkek şoförler kıyafet yönetmeliğindeki şort yasağını etek giyerek kırdı.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 1939
    Fransa ve Türkiye arasında imzalanan antlaşmayla Hatay Fransız egemenliğinden çıktı. Fransa Hatay üzerindeki bütün hak iddialarından vazgeçerek  kentin Türkiye'nin bir ili

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.