İŞSİZ GAZETECİLERDEN / TRANSLAR- 3

Şahika: Sonradan Trans Kadın Olunmuyor

Şahika, "tecavüze uğradığımız için trans kadın olduğumuzu düşünenler var. Böyle saçma bir mantık olamaz" diyor, "doğuştan olan bir durum bu, sonradan trans kadın da olunmuyor".
İŞSİZ GAZETECİLERDEN / TRANSLAR-4

Emirhan: Örgütlü Mücadele ve Yaşanana Kayıt Düşmek Şart

Emirhan Deniz Çelebi, İngilizce öğretmeni ve oldukça donanımlı bir trans erkek. "Öğrencilerime hep haksızlığa karşı mücadele etmelerini öğrettim. Bir kişini yüreğine dokunabildiysem ne mutlu bana..." diyor.
SAĞLIK YAZILARI - PROF. DR. İBRAHİM AKKURT YAZDI

Dünya Çalışan Sağlığı Gününde DSÖ Nerede?

Dünyadaki tüm çalışanların işle ilgili hastalıkları/ meslek hastalıkları konusunda söyleyecek, yazacak, bildirecek bir çift lafı yok mu DSÖ’nün?

Televizyonda "Çocuklar Ölmesin" Demenin Cezası 15 Ay Hapis Oldu

Beyaz Show'da "Çocuklar Öldürülmesin" diyen öğretmen Ayşe Çelik’e 15 ay hapis cezasına çarptırıldı, Çelik'i destekleyenler ile programın yapımcısı beraat etti.

Prof. Dr. Cengiz Aktar: Avrupa Konseyi Kararı "Batısızlaşma" Politikasının Sonucu

Prof. Dr. Cengiz Aktar, AKPM'de denetimden çıkmak için Türkiye'nin 2000'lerde ne yapıyorsa ona geri dönmesi gerektiğini ancak hiç umudu olmadığını söyledi.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 2005
    Süperjumbo jet yolcu uçağı Airbus 380 ilk uçuşunu yapmak üzere Fransa’nın Tolulouse kentinden havalandı.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.