Suudi Arabistan Konsolosluğunda İnceleme Yapılacak

Kaşıkçı’yla ilgili soruşturma kapsamında, Suudi Arabistan’dan gelen uzmanlar ile Türkiyeli kolluk kuvvetleri konsoloslukta inceleme yapacak.

Diyarbakırspor'dan Amedspor’a: 50 Yıldır Saldırılar Değişmedi

Gazeteci Arhan Diyarbakırspor’ın kurulduğu 1968’den kapandığı 2013’e kadar karşılaştığı zorlukların bugün Amedspor için devam ettiğini belirtirken, Başkan Edemen ekonomik yardımlardaki çifte standarda dikkat çekiyor.

GREVIO: Türkiye'de Kadına Şiddet Konusunda Karmaşık Bir Tablo Var

İstanbul Sözleşmesi değerlendirme raporunu açıklayan GREVIO, Türkiye’de kadına yönelik şiddete ilişkin karmaşıklığın "ilerlemeye yönelik bulguların, endişe verici sebeplerle birarada varolmasından" kaynaklandığını söyledi.

Uşak'ta Bir Fotoğraf Atölyesi: Fotoğrafçının Bir Derdi Vardır

Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu'nun düzenlediği Haber Atölyesi'ne konuşmacı olarak katılan fotoğrafçı Aykan Özener, belgesel fotoğrafçılığı ve foto-öyküyü anlattı.

Suudi Konsolosluğu Memurlarına Dava Açılabilir mi?

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi iddiaları, Suudi yetkililerin yargılamaya tabi olup olmadığı tartışmasını başlattı. Türkiye’nin taraf olduğu sözleşmeye göre, konsolosluk görevlileri sadece “resmi görevleriyle bağlantılı suçlarda" yargı bağışıklığına sahip.

52 Erkek 52 Hafta

Haberler

Bugünün Yazarları

Bugün En Çok Okunanlar

Tarihte Bugün

  • 1927
    Gazi Mustafa Kemal Paşa Cumhuriyet Halk Partisi kurultayında "Büyük Nutuk"u okumaya başladı. Nutuk'un okunuşu 6 gün sürdü.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2018 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.