“Seher”in Geliri Eğitim için Kullanılacak

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, öykü kitabı “Seher”in gelirinin, çocuklar ve gençlerin eğitimini desteklemek için kullanılacağını açıkladı.

Halterci Naim Süleymanoğlu Hayatını Kaybetti

Olimpiyat şampiyonu, eski milli halterci Naim Süleymanoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Süleymanoğlu sekiz kez dünya şampiyonu olmuş, 46 dünya rekoru kırmıştı.

Erdoğan’dan NATO'ya: Biz S-400'leri Zaten Aldık, İş Bitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO’daki olayla ilgili, “Bu iş öyle tatbikatlarda terbiyesizlik yaparak, sahte sosyal medya hesapları üzerinden provokasyonlara girişilerek, sonra da kuru bir özürle geçiştirilerek üzeri örtülebilecek bir konu değildir” dedi.

İstanbul’da Savcılık, ABD’li Savcı Bharara’ya Soruşturma Açtı

Rıza Sarraf soruşturmasını başlatan ABD’li savcılar Preet Bharara ve Joon H. Kim hakkında, "Türkiye'deki bazı belgelerin kullanılmış olması" gerekçesiyle İstanbul’da soruşturma açıldı.

Prof. Dr. Martı, İlk Kadın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Oldu

Türkiye'de ilk defa Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı'na bir kadın atandı. Prof. Dr. Huriye Martı pazartesi görevine başlayacak.

Haberler

Sanal Kütüphane

    Barış gazeteciliği yaklaşımıyla dünya ve Türkiye’den teorik ve pratik çalışma örnekleri; makaleler, analizler, söyleşiler, haberler

Bugünün Yazarları

Tarihte Bugün

  • 2002
    İtalya'da eski başbakanlardan Giulio Andreotti, 1979'da bir gazetecinin öldürülmesine azmettirmek suçundan 24 yıl hapse mahkum oldu.

Erkek Şiddeti Çetelesi

Medya Gözlem Raporları

  • 2001 - 2017 Raporları

    Bağımsız İletişim Ağı, 2001'den bu yana ifade özgürlüğü ihlallerini izliyor ve raporlaştırıyor. Bugüne kadar yayınlanan raporların tamamına buradan ulaşabiirsiniz.

bianet’ten Özel Dosyalar

  • bianet'te yayınlanmış yazı dizileri, fotoröportajlar, ses kayıtları ve derlemelerden seçkilere buradan ulaşabilirsiniz.