Doğal Yaşam Parkı'nda Aslan, Ayı, Kurt Gördüm

Doğal Yaşam Parkı'ndaki oyun parkına gitmeyi de unutmadım tabi. Oradan maymunlara gittik. O maymunların yanında bir kafes daha vardı. Oradaki maymunun cinsi siyah makaktı.

Tatilim çok güzel geçti. Tatilde en çok hoşuma giden şey Doğal Yaşam Parkı'na gitmek olmuştu. Orada en çok atı beğenmiştim. At, yanındaki midilliyi yani yavrusunu koruyordu.

Parka ilk girdiğimiz anda oradaki haritaya bakmış ve ilk önce timsahlara gitmeye karar vermiştik. İçeri girdiğimizde sıcaklık 32 dereceydi. Gözlük camlarım buğulanmıştı.

Timsahları gördüğümüz yerde annem benim fotoğraflarımı çekti.

Yan taraftaki adam, çocuğunu korkutmak için "bööööö!!!" yaptı. Ancak arkam o adama dönük olduğu için çocuk yerine ben korktum.

Doğal Yaşam Parkı'ndaki oyun parkına gitmeyi de unutmadım tabi. Oradan maymunlara gittik. O maymunların yanında bir kafes daha vardı. Oradaki maymunun cinsi siyah makaktı. Makak maymunlarının poposu lahana ve marula benziyordu.

Aslan, ayı, kurt gördüm. Hatta yılan, kertenkele bile gördüm. Bu tatilde bütün arkadaşlarımı ve öğretmenimi çok özledim.(DG/EÜ)

* Dila Güzel, İzmir Ozel Tevfik Fikret İlkogretim Okulu, 2-A

** İzmir Belediyesi'nin Sasalı'da kurduğu Doğal Yaşam Parkı haftanın her günü, bayram ve tatil günleri de olmak üzere 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Daha fazla bilgi için: Doğal Yaşam Parkı.


İzmir - BİA Haber Merkezi

07 Ocak 2009, Çarşamba

Dila Güzel